Villarreal zwyciężył United z Manchesteru oraz sięgnął po puchar! Gigantyczne przeżycia w pojedynku finałowym rozgrywek Ligi Europy!

Villarreal zwyciężył United z Manchesteru oraz sięgnął po puchar! Gigantyczne przeżycia w pojedynku finałowym rozgrywek Ligi Europy!

Nie jest żadnym sekretem to, iż spora liczba fanów piłki nożnej wyczekuje na rozgrywki finałowe najpopularniejszych rozgrywek. Mistrzostwa Europy będą startować wkrótce, co prowadzi do tego że będziemy widzami bardzo dużej ilości piłkarskich pojedynków. Lecz zanim to jednak nastąpi czekają na nas finałowe pojedynki w najchętniej oglądanych zespołowych zmaganiach. Oglądaliśmy już triumfatora tego turnieju, gdyż jedno z finałowych starć jest już za nami. Mówimy tutaj oczywiście o turnieju Ligi Europejskiej. Parę dni po batalii finałowej europejskiej ligi czas nadejdzie na poznanie werdykt w Champions League, jednak w aktualnym momencie pragniemy skoncentrować się na tych pierwszych rozgrywkach. Naprzeciw siebie stanęły kluby United z Manchesteru a także CF Villarreal. Obecność tych dwóch ekip w rozgrywce finałowej oznaczała, że na fanatyków piłki nożnej czekało cudowne widowisko. Ten spektakl finałowy był w rzeczy samej porywający.

Należy mieć świadomość tego, że finałowy mecz rozgrywek europejskiej ligi rozgrywany był na murawie Lechii Gdańsk w Polsce. To z całą pewnością wielki splendor dla polskiego narodu, że okazję mieliśmy ugościć dwie tak fantastyczne zespoły. Opiekunem drużyny CF Villarreal jest Emery Unai, który zasłynął z faktu, że jest w stanie wygrać w spotkaniach finałowych turnieju Europa League. Prowadzony przez Emery'ego Unai'a klub nie był faworytem w batalii z Czerwonymi Diabłami, ale to właśnie gracze CF Villarreal byli w stanie strzelić pierwsze trafienie w tym finałowym meczu. Solskjaer'a gracze zdołali skutecznie odpowiedzieć. Wynikiem remisowym się skończył mecz i dlatego też sędzia prowadzący mecz był zobligowany zaprosić oba kluby na dogrywkę. Wielbiciele piłkarscy podczas trwania dogrywki nie mieli szansy widzieć bramek i właśnie dlatego arbiter prowadzący spotkanie ogłosił rzuty karne. Będzie rozsądnie pod uwagę brać to, że jedenastki to loteria. Skuteczniejszą ekipą w tym spotkaniu się okazał Villarreal prowadzony przez Emery'ego Unai'a, który wygrał wynikiem jedenaście do dziesięciu. To był fantastyczny konkurs jedenastek. Przestrzelenie jedenastki przez Davida de Gea, a więc bramkarza United z Manchesteru zdecydowało o triumfie hiszpańskiego zespołu.