Rozmowa z księciem Harrym a także Meghan Markle

Rozmowa z księciem Harrym a także Meghan Markle

Niedawno, bo 7.03 o godzinie 20 miał miejsce wywiad prezenterki telewizyjnej Oprah z księciem Harrym a także księżną Meghan Markle. O spotkaniu tym szybko zrobiło się niebywale głośno i do tej pory jest to jeden z podstawowych tematów w otoczeniu wszelkich mediów. To był pierwszy wspólny wywiad Harry'ego i Meghan po wypisaniu się pary z rodziny królewskiej a także przeprowadzce do Stanów Zjednoczonych. Podczas telewizyjnej rozmowy z Oprah Winfrey para wyjaśniła powody swych decyzji i przedstawiła osobistą wersję wydarzeń z uczestnictwa na królewskim dworze. W czasie rozmowy pojawiły się zarzuty rasizmu, obojętności i utrwalania kłamstw pdo adresem Pałacu Buckingham.

Dodatkowo, według upowszechnionego kilka dni temu sondażu ośrodka YouGov Brytyjczycy w całym nieporozumieniu w rodzinie królewskiej są chętniej po stronie królowej Elżbiety II oraz pozostałych członków rodziny niżeli Meghan i Harry'ego. Nie mniej jednak nie można ukryć, że poparcie jest niezwykle odmienne, zależnie od upodobań politycznych i wieku. Brytyjskie tabloidy dostrzegają, że jeżeli Harry i Meghan zechcieliby w niedalekiej przyszłości wrócić do królewskiej rodziny, to właśnie tym wywiadem przekreślili ostatecznie swoją możliwość. Prócz wspomnianych wcześniej kwestiach para poruszyła również motyw tego, że książe nie spostrzegał wcześniej, że jest on "uwięziony", jak sam przyznał, jak i również temat myśli samobójczych Meghan.

Przedstawiciele kanału na platformie YouTube, którzy zajmują się przetwarzaniem poszczególnych informacji Josh Pieters i Archie Manners, zmotywowali czwórkę profesjonalistów interpretujących w mediach kwestie rodziny królewskiej na skomentowanie wywiadu 2 dni przed publikacją. Profesjonaliści, w tym dawniejszy prasowy sekretarz brytyjskiej królowej, omówili całą rozmowę, sugerując w ten sposób Oprah Winfrey stronniczość natomiast Markle używanie ostrego i bezkompromisowego języka. Wywiad Oprah Winfrey z Harrym oraz Meghan Markle został pokazany w w TVN24 wieczorem. Co istotne, rozmowę tą oglądało średnio około 1mln widzów. Stacja telewizyjna okazała się wtedy wiceliderem na rynku, mając tym samym przewagę nad Polsatem i TVN.

Jednocześnie mówi się, że wywiad ten tylko udowodnił informacje dotyczące Winfrey jako dziennikarki, która jest w stanie wyciągnąć z rozmówcy wszystko, wnikając w szczegóły. Z uwagi na szokujące szczegóły książęcej pary media piszą o "telewizyjnej rozmowie dekady", jednak Oprah przyczyniała się do tego już wielokrotnie. Bezspornie należy przyznać, że temat ten będzie w ciągu najbliższych tygodni z pewnością często omawiany.