Fantastyczny pojedynek i utrata punktów mistrza rozgrywek angielskich w 26. kolejce! Tottenham FC pokonał City po golu w końcówce!

Fantastyczny pojedynek i utrata punktów mistrza rozgrywek angielskich w 26. kolejce! Tottenham FC pokonał City po golu w końcówce!

Angielska ekstraklasa jest na ten moment najbardziej atrakcyjną ligą piłkarską na całym świecie i spore grono sympatyków piłki nożnej na świecie jest tego zdania. Premier League od wielu lat tworzyła własną markę, a świetnym tego dowodem są wyniki oglądalności, które te zmagania osiągają co rundę. Trzeba ponadto mieć świadomość, iż kluby z rozgrywek angielskich niemalże co roku doskonale wyglądają w europejskich pucharach. To, że w tej chwili panującym mistrzem Ligi Mistrzów jest Chelsea FC, czyli klub z angielskiej ekstraklasy jest tego dobitnym dowodem. Nie da się ukryć, iż chęć na triumf w tych ekskluzywnych europejskich rozgrywkach ma również Manchester City. Piłkarze Manchesteru City awansowali do spotkania finałowego Champions League sezon wcześniej, lecz wtedy zmuszeni byli uznać wyższość drużyny prowadzonej przez Tuchela. To z pewnością był gigantyczny cios dla selekcjonera mistrza Anglii Guardioli Pepa, który w trwającym sezonie zrobi wszystko, aby wygrać wymarzone trofeum europejskie.

Warto zwrócić uwagę na to, iż mistrz angielskiej Premier League jest na świetnej drodze, żeby uprościć sobie drogę po puchar Ligi Mistrzów. W rozgrywkach krajowych mają solidną przewagę nad pozostałymi klubami, co da im możliwość znacznie bardziej skupić się na Lidze Mistrzów. Zawodnicy mistrza ligi angielskiej toczyli bój Tottenhamem w sobotnie popołudnie i bez najmniejszych wątpliwości nie oczekiwali tak ciężkiego meczu. Od pierwszych minut meczu ekipa przyjezdnych dynamicznie wyruszyła do ataku, czego rezultatem było trafienie już po czterech minutach meczu. gracze mistrza angielskiej ligi byli zobligowani ruszyć do gonienia wyniku. Bez cienia wątpliwości sympatycy piłkarscy z Manchesteru odczuwali szczęście, gdy piłkę do bramki w 36. minucie umieścił Ikay Guendogan doprowadzając w ten sposób do remisu. Do głosu w drugiej odsłonie tego starcia doszli ponownie doszli piłkarze Tottenhamu Hotspur, którzy za sprawą Harryego Kane'a wyszli na prowadzenie. Wyglądało na to, że to starcie skończy się zwycięstwem Tottenhamu, jednak w 92 minucie z jedenastu metrów strzelił Riyad Mahrez. Arbiter w ostatnich sekundach tego spotkania wskazał na karnego dla londyńskiego Tottenhamu. Harry Kane zamienił jedenastkę na trafienie i w taki oto sposób zagwarantował wygraną dla Tottenhamu Londyn.