Bardzo dobre spotkanie w rozgrywkach Europa Conference League - zasłużona wygrana mistrza PKO Ekstraklasy!

Kibice futbolu z naszego kraju nie mają zbyt często szansy do świętowania sukcesów swojego klubu w europejskich pucharach i to nie ulega wątpliwości. Kluby z polskiej ligi naprawdę często swoją przygodę z rozgrywkami europejskimi przerywają prędko i w takim przypadku mogą skupić się tylko na rodzimych rozgrywkach. Jednak w aktualnie trwającym sezonie największe pobudki do zachwytu mają fani popularnego Kolejorza. Drużyna mistrza Ekstraklasa zakwalifikowała się do grupowych rozgrywek Europa Conference League i od pierwszej kolejki dostarcza własnym kibicom mnóstwo emocji. Lech w ostatniej kolejce zmagań grupowych rywalizował z hiszpańskim Villarreal, a więc ciężki przeciwnikiem. Zwycięstwo w tym spotkaniu oznaczało, iż piłkarze poznańskiego Lecha zapewnią sobie awans do kolejnej fazy. Warto mieć na uwadze, że dużo ekspertów futbolowych nie wierzyło w to, iż Lech Poznań będzie w stanie triumfować z dużo lepiej notowanym przeciwnikiem.

Od pierwszych minut tego pojedynku mistrz polskiej ligi wyglądał znacznie lepiej niż rywal z Hiszpanii. Świetnym przykładem tego była bramka Kristoffera Velde, która strzelona została w 27 minucie tego meczu. Sympatycy mistrza Ekstraklasa oszaleli z radości i jeszcze intensywniej zaczęli dopingować swoich zawodników. Pierwsza część tego spotkania zakończyła się wynikiem 1 do 0 dla mistrza PKO Ekstraklasy. Piłkarze mistrza PKO Ekstraklasy musieli grać ostrożnie i jednocześnie poszukiwać okazji na zdobycie kolejnej bramki w trakcie drugiej części tego pojedynku. Kilka minut po wznowieniu gry graczy Lecha zdobyli kolejnego gola. W 51. minucie trafienia na 2 do 0 ustrzelił Skóraś, który pokazał się w tym pojedynku fenomenalnie. Gracz mistrza polskiej ligi trzynaście minut przez końcem pojedynku zdobył drugą bramkę, co doprowadziło kibiców piłkarskich będących na trybunach przy Bułgarskiej do ekstazy. Pojedynek w rozrachunku końcowym skończył się rezultatem 3:0 dla poznańskiego Lecha, co oznaczało gwarantowany awans do kolejnej fazy rozgrywek Ligi Konferencji Europy. Mistrz Ekstraklasy w grupie zajął II lokatę. W fazie pucharowej Ligi Konferencji Europy będą się mierzyć z norweskim Bodo/Glimt.