Wybory prezydenta w Ameryce startują już niedługo

Wybory prezydenta w Ameryce startują już niedługo

W roku bieżącym USA odda swój głos na nowego reprezentanta państwa. W tym momencie ten urząd spełnia Donald Trump i rzecz jasna stara się on o jeszcze jedną kadencję. Aczkolwiek konkurencja także się stara i pięćdziesiąt dni przed wyborami jest możliwość zapoznać się z publiczną opinią. W jaki sposób się prezentują? Które szanse okażą się największe? W porównaniu z 2016 rokiem, główny rywal Trumpa ma zdecydowanie lepsze wyniki.

Przedstawiciel partii Demokratów, Joe Biden, ma ponad 7% przewagi nad obecnym prezydentem Stanów Zjednoczonych. Aczkolwiek komitet Donalda Trumpa nie przejmuje się tym i nie sądzi, aby bieżące sondy przedstawiały realny rezultat wyborów. Podczas ostatniego głosowania sytuacja była naprawdę podobna - była sekretarz stanu w ostatnich wyborach także wyszła na prowadzenie, lecz jej przewaga nie była bardzo spora. Było to tylko 2,3%. Mimo że Clinton posiadała przewagę a także zdobyła więcej głosów, jeśli weźmiemy pod uwagę cały kraj, została pokonana w starciu z obecnym prezydentem.

Co interesujące, w USA nie decyduje o wyniku większa liczba pojedynczych głosów. Najważniejszy będzie głos elektorów - w każdym stanie określona jest ich ilość i zależy ona od populacji w danym stanie. Kilka stanów - Pensylwania, Wisconsin, Michigan, Arizona oraz Floryda - walkę toczy ze sobą przede wszystkim.

stanach panuje inna sytuacja. W niektórych miejscach przoduje obecny prezydent, innym razem kandydat Demokratów. Sytuacja zatem nie musi być jednoznaczna. Wszystko jak najbardziej będzie zależeć od ogólnych nastrojów w danym miejscu - zdarza się, iż ludzie posiadają idee typowo republikańskie, a niekiedy są to typowo demokratyczne poglądy. Aczkolwiek chociażby w miejscach ogólnie republikańskich w ostatnich latach miejsce miały wielkie zmiany. Wszystko jest zasługą młodych ludzi, którzy przedstawiają stosunkowo liberalne poglądy, a decydują się przeprowadzić ze względu na mieszkania w atrakcyjnych cenach. Tego typu głosy mogą mieć duży wpływ na wskazanie nowego przedstawiciela państwa.

A jakim sposobem będzie wyglądać oddawanie głosów w czasie epidemii? Przez pandemię głosowanie potrwa trochę dłużej, bo rozpoczną się dokładnie za niedługo. Spora większość obywateli się zdecydowała oddawać swój głos korespondencyjnie.

Trzeba zatem poczekać na dalszy rozwój sytuacji - wziąwszy pod uwagę ostatnie wybory, nic nie będzie do końca pewne więc sugerowanie się publicznymi opiniami się może okazać niesłuszne.